The Biggest Creative Thinking Lesson in the World

In September 29, at least 4000 students are going to participate in the world’s biggest creative thinking lesson in Riga, Latvia, aiming to establish a new Guinness record.

In September 29, the International Exhibition Centre in Ķīpsala (Riga, Latvia) will be vibrant with innovative people, as right in the noon at least 4000 students are going to participate in the world’s biggest creative thinking lesson, aiming to establish a Guinness Record.

“This is an ambitious idea that we are realizing together with students, partners and various artists, as we clearly understand that our future is going to be that good as we together create it. Not only we want to make a new Guinness record, but also to inspire and encourage all the present to make innovations,” says the author of idea, Elīna Miķelsone. The topics of idea generation will be connected with missions that are based on sustainable development goals.

There will be music, student innovations exhibition and other activities.29. septembrī plkst. 12.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) organizēs lielāko prāta vētru pasaulē – vismaz 4000 studenti ģenerēs jaunas produktu un pakalpojumu idejas, ko gada laikā pārvērst jaunuzņēmumos. Ginesa rekorda uzstādīšanā RTU aicina iesaistīties Latvijas augstskolu studentus, uzņēmumus un jebkuru interesentu.

«Šī ir ambicioza ideja, ko realizējam kopā ar studentiem, partneriem un dažādiem māksliniekiem, jo mēs apzināmies, ka mūsu nākotne būs tik laba, cik labu mēs visi to kopā izveidosim. Mēs vēlamies ne vien uzstādīt Ginesa rekordu, bet visus klātesošos iedvesmot un iedrošināt radīt inovācijas. Īpaši esam piedomājuši, kā no ikkatra dalībnieka izvilināt vismaz piecas dažādas idejas,» stāsta idejas iniciatore, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja, zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Ideju ģenerēšanas virzieni būs saistīti ar misijām, kas balstās ilgtspējīgās attīstības mērķos.

Ginesa rekords «Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tiks uzstādīts pirmo reizi – tajā inovāciju treneru vadībā dalībnieki ģenerēs idejas. Pēcāk tās tiks attīstītas starpdisciplinārās komandās, piesaistot mentoru un, iespējams, nozares uzņēmumu atbalstu. Iepriekšējo šāda veida Ginesa rekordu uzstādīja Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā.

Ginesa rekorda uzstādīšana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. «Mēs ticam, ka pārmaiņas var sākties no viena cilvēka, vienas idejas, kas pārtop kopīgā misijā. missionLatvia vēstījuma centrā izvirzām Latvijas talantus, stāstus par mūsu vērtībām un devumu pasaulei. Tas ir stāsts par to, ka esam gatavi līdzdarboties ne tikai Latvijas sabiedrībai nozīmīgos izaicinājumos, bet arī sniegt ieguldījumu plašākā mērogā, ceļot mūsu valsts labklājību un kopējo atpazīstamību,» saka LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Rekordu atbalsta arī «Maxima», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme», SEB banka.

Lielajā notikumā privātpersonas var iesaistīties kā dalībnieki un brīvprātīgie. Piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā iespējams, aizpildot anketu. Reģistrēties dalībai varēs arī pirms pasākuma 29. septembrī no plkst. 10.00. Savukārt brīvprātīgie var reģistrēties, aizpildot anketu.

«Lielākā prāta vētras sesija» ir oficiāli pieteikta Ginesa rekorda statusam. Pasākumā būs arī iespēja pārbaudīt, kurš – cilvēks vai mākslīgais intelekts – ir labāks ideju ģenerētājs, kā arī iepazīt RTU radītas inovācijas un iesaistīties sadarbības partneru aktivitātēs un piedzīvot muzikālus pārsteigumus.

Theme category

Click link to get detailed information about SDGs..

This site uses cookies. Cookies are required for unrestricted use of the website. More information can be found in our General Terms of Use