Rohetuur näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“

Neljapäeval, 5. oktoobril kell 18 toimub Kumu 5. korruse näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“ rohetuur, mille viivad läbi kunstiajaloolane ja näituse rohepraktikate kuraator Karin Vicente ning näituse graafiline kujundaja Maria Muuk. Näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ kujundus on keskkonnateadlik ning testib võimalusi kunsti- ja näituseloome jalajälje vähendamiseks. Katsetatud on erinevate ökoloogiliste värvidega ning näitusegraafika on loodud moel, […]

Neljapäeval, 5. oktoobril kell 18 toimub Kumu 5. korruse näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“ rohetuur, mille viivad läbi kunstiajaloolane ja näituse rohepraktikate kuraator Karin Vicente ning näituse graafiline kujundaja Maria Muuk.

Näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ kujundus on keskkonnateadlik ning testib võimalusi kunsti- ja näituseloome jalajälje vähendamiseks. Katsetatud on erinevate ökoloogiliste värvidega ning näitusegraafika on loodud moel, mis võimaldab materjale pärast näituse lõppu taaskasutada või need kasvõi kompostida. Saalis kutsuvad infolipud külastajat märkama nii rohepöörde võimalusi muuseumis kui ka kitsaskohti näituste ja kunsti tegemise köögipoolelt. Tuuril liigumegi mööda neid lipukesi, tutvustades näituse loomise ning kujundamise tagamaid.

Näitusega paralleelselt on valminud kestliku näituse mudel, mida esitletakse vahetult enne rohetuuri kell 17 Kumus. See on praktiline ja inspireeriv tööriist, mis aitab muuseumidel ja teistel näituseasutustel hinnata näituste keskkonnamõju ning leida viise, kuidas näitusetegevust rohelisemaks muuta.

Näituse kuraatorid: Linda Kaljundi, Eha Komissarov, Ulrike Plath, Bart Pushaw, Tiiu Saadoja

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.Theme category

Click link to get detailed information about SDGs..

This site uses cookies. Cookies are required for unrestricted use of the website. More information can be found in our General Terms of Use