Pärnu health sportsclub year run

Pärnu health sports club’s Year Run is a possibility for adults and children to practice running starting from shorter distances and ending with longer ones.

This event lasts from 30th of April up until 27th of august and gives participants the chance to compare their results throughout this time. The event takes place every Tuesday and progresses for adults from 1500 to 5000m and for children from 500 to 700m. Pärnu aastajooksude sari on populaarne kogupere liikumisharrastussündmus, mis on inspireeritud idamaade iidsest kalendrist.

Esmalt toob 16 etapist koosnev ja Pärnus toimuv jooksusari huvilised Niidu parki, kus on kavas 1500 meetri distants. Suve saabudes kolitakse plaažile ning sealt edasi, sügise poole, juba Reiu-Raeküla männikusse. Lisaks etappide parimate väljaselgitamisele peetakse arvestust ka sarja osas. Nii pääsevad osalejad, kes on kaasa teinud vähemalt üheksa etappi, seeriajooksude arvestusse, kus paremus selgitatakse kohapunktide alusel.

Võistluste kauaaegne kohtunik Priit Neeme arvas, et rohkem kui 30 aasta jooksul on sarjast läbi käinud kümneid tuhandeid inimesi. “Alustasime tegevust 1985. aastal ning keskmiselt on aastas läbi käinud 2000-2500 huvilist. Nii võiks tuletada, et osaluskordi on ajapikku kogunenud rohkem kui 75 tuhat”, lausus Neeme.

PÄRNU KLUBI TERVISESPORT 35. AASTAJOOKS (SEA-AASTA) (2019)- EESMÄRK: võimalus täiskasvanutel ja noortel tegelda jooksmisega kui ühe parima mitmekülgseks arenguks vajaliku alaga. 

Theme category

Click link to get detailed information about SDGs..

This site uses cookies. Cookies are required for unrestricted use of the website. More information can be found in our General Terms of Use