Workshops: Design for the climate

Design for the climate is the interactive workshop for families (children +10 years old) which will look for the solutions allowed to adapt to the process of climate change, especially in the cities.

We invite you for one of four options of the workshop:

19.09.2020

10:00-12:00 – workshop I (max 8-10 people)

12:30-14:30 – workshop II (max 8-10 people)

20.09.2020 

10-12:00 – workshop III (max 8-10 people)

12:30-14:30 – workshop IV (max 8-10 people)

Recruitment:

https://docs.google.com/forms/u/1/d/1Vg-S1bhl1I8E1CSpdmXWV4g_-9YP9J93E7JImieP4Qw/edit

The workshop is fir free. 



Uczestnicy Akademii Trenerów i Trenerek zapraszają na warsztaty wielopokoleniowe “DESIGN DLA KLIMATU”!

Międzypokoleniowy warsztat “DESIGN dla KLIMATU” ma na celu pochylenie się nad tematem coraz bardziej odczuwalnych w Polsce zmian klimatu. Wspólnie nazwiemy istniejące problemy klimatyczne oraz zastanowimy się nad ich przyczynami i konsekwencjami (odwołując się do przykładów z Globalnego Południa). Skupimy się głównie na miastach, gdyż to one są szczególnie narażone na skutki zmian klimatu. Dlaczego? Tego również dowiecie się na warsztatach! :)

Bez obaw, nie poprzestaniemy na teorii!! Podczas warsztatów to Wam oddamy przestrzeń twórczą. Zadaniem międzypokoleniowych zespołów, które stworzycie (w obrębie rodziny), będzie projektowanie i prototypowanie rozwiązań wykorzystujących nowe technologie do adaptacji lub mitygacji w kontekście zmian klimatu w mieście. Będziecie mogli uruchomić swoją wyobraźnię i zaprezentować pomysły w formie wizualnej, mając do dyspozycji aplikacje mobilne, artykuły plastyczne, odpady, materiały z recyklingu itp. (Słowem - zapewniamy dużo kreatywnych „śmieci”;).

Zajęcia przeprowadzimy w oparciu o metodologię STEAM, wykorzystującą wiedzę z różnych obszarów, tzn. nauki, technologii, projektowania, sztuki i matematyki. W STEAM Uczestnicy przestają być odtwórcami, a stają się twórcami wiedzy, wynalazcami, konstruktorami! Przystosowanie się do zmian klimatu leży w końcu w NASZYCH rękach! :)

Dla kogo:

Do udziału w warsztacie zapraszamy rodziców i dziadków z dziećmi (program dostosowany jest dla dzieci od 10 r.ż.), chcących zgłębić w rodzinie temat adaptacji i mitygacji miast do zmian klimatycznych oraz tworzyć wspólnie prototypy rozwiązań. To kreatywny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Co zabrać?

Zważywszy na wykorzystanie aplikacji i nowych technologii w warsztacie, zachęcamy do wzięcia 1 smartfona na rodzinę.

Kiedy i gdzie:

Warsztaty odbędą się na parterze Warsztatu Warszawskiego (Plac Konstytucji 4, Warszawa)

Warsztaty odbędą się w czterech turach:

19.09

10-12:00 - Warsztat grupa I (max 10 os)

12:30-14:30 - Warsztat grupa II (max 10 os)

20.09

10-12:00 - Warsztat grupa III (max 10 os)

12:30-14:30 - Warsztat grupa IV (max 10 os)

Rekrutacja:

Na każdą z tury warsztatu obowiązują zapisy przez formularz: LINK: https://docs.google.com/forms/u/1/d/1Vg-S1bhl1I8E1CSpdmXWV4g_-9YP9J93E7JImieP4Qw/edit

Uczestnicy warsztatu otrzymają maila potwierdzającego udział.

Prowadzący:

Anna Przetakiewicz, Justyna Maleska, Karol Zieliński - uczestnicy Akademii Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo. Różnorodny skład trenerów, na co dzień zawodowo poruszający się w obszarach tematyki przeciwdziałania marnowania żywności, zmian klimatu i odbioru społecznego tego zjawiska, edukacji cyfrowej wykorzystującej nowe technologie. Masz pytania, obawy? Napisz do nas na adres: maleskajustyna@gmail.com

*********

COVID-19

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo. Dlatego w każdej turze warsztatów weźmie udział maksymalnie 8-10 uczestników, którzy będą tworzyć prototypy rozwiązań w grupach w obrębie swojej rodziny. Między zespołami zachowamy odległości. Po każdej turze warsztatów krzesła, stoły, koce i poduszki będą dezynfekowane. Prowadzący warsztaty będą wyposażeni w przyłbice. Zachęcamy do zabrania swoich maseczek. Podczas warsztatu uczestnicy otrzymają do podpisu dokumenty zobowiązujące do poinformowania organizatorów w przypadku podejrzenia/wykrycia zakażenia wirusem COVID-19 (do wglądu w formularzu zapisów). *UWAGA! w przypadku wprowadzenia restrykcji rządowych organizatorzy mają prawo do zmiany formuły warsztatów na tryb online.

*********

Informacje o projekcie i organizatorach:

Warsztat odbywa się w ramach projektu „Akademia Trenerów i Trenerek IV” realizowanego przez Fundacja Inna Przestrzeń i Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszenie Akademickie WA PW

BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia

Fundacja Inna Przestrzeń (www.innaprzestrzen.pl) działa w obszarach: edukacji, kultury, współpracy rozwojowej, aktywizacji obywatelskiej; wspiera kształtowanie polityk otwartych na inność, wielokulturowość i prawa człowieka. Prowadzi również projekty z pogranicza architektury i sztuki współczesnej (publikacje: „Ministry of Highways”, “Architektura Cienia”). Fundacja ma doświadczenia w prowadzeniu szkół trenerskich w Polsce i zagranicą (m.in. w Tunezji, na Kaukazie i w Mjanmie/Birmie).

Fundacja Habitat For Humanity Poland (www.habitat.pl) działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Jej działania obejmują zarówno budowy i remonty, innowacje mieszkaniowe, jak i edukację oraz działania rzeczniczce w celu zwiększenia efektywności polityki mieszkaniowej. Fundacja jest częścią sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity.

Theme category

Click link to get detailed information about SDGs..

This site uses cookies. Cookies are required for unrestricted use of the website. More information can be found in our General Terms of Use