Propagowanie wśród młodzieży, dzieci i dorosłych konieczności dbania o stan środowiska przyrodniczego i przeciwdziałania zaśmiecania środowiska

Działania młodzieży pod kierunkiem nauczycieli polegały na promowaniu właściwych postaw wobec problemów związanych z zaśmiecaniem środowiska naturalnego. W tym celu uczniowie przygotowali 3 rodzaje ulotek (dla dzieci i rodziców) promujących właściwe zachowania w zakresie nieśmiecenia. Ulotki dotyczyły również zagadnień przyrodniczych: rozpoznawania podstawowych drzew, grzybów i zwierząt. Ulotki rozdawano dzieciom podczas wizyty uczniów w przedszkolu, rodzicom podczas wieczoru rodziców oraz podczas festynu leśnego „Las. Knieja. Dziczyzna”. Dodatkowo uczniowie przygotowali scenkę “Sprzątanie lasu”, która została przedstawiona dzieciom, w tym dzieci z niepełnosprawnościami i wychowawcom grup 6-latków w przedszkolu prowadzonym przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W tym wydarzeniu aktywny udział wzięły zarówno dzieci, jak i studenci.
Działania młodzieży pod kierunkiem nauczycieli polegały na promowaniu właściwych postaw wobec problemów związanych z zaśmiecaniem środowiska naturalnego. W tym celu uczniowie przygotowali 3 rodzaje ulotek (dla dzieci i rodziców) promujących właściwe zachowania w zakresie "nie śmieć". Ulotki dotyczyły również zagadnień przyrodniczych: rozpoznawania podstawowych drzew, grzybów i zwierząt. Ulotki rozdano dzieciom podczas wizyty w przedszkolu, a rodzicom podczas zebrania rodziców oraz podczas Święta Lasu pt.: Las. Knieja. Dziczyzna”. Dodatkowo uczniowie przygotowali scenkę teatralną "Sprzątanie lasu", która została przedstawiona dzieciom, w tym dzieciom z niepełnosprawnościami i wychowawcom grup 6-latków w przedszkolu prowadzonym przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Dzieci wzięły aktywny udział w tym wydarzeniu. Grupa młodzieżowa także zaangażowała się w edukację ekologiczną przeprowadzoną w formie zabawy w tej grupie wiekowej.